Potkejte se s námi

Příběhy našich klientů

Poradce KLIF mi nejenom sjednal hypotéku, přemluvil mě, abych si udělal desetiletou fixaci, že se budou zvedat sazby, abych byl v pohodě a měl nízkou splátku po deset let, ale ještě prosadil úspory na poplatcích ve výši 30 000 Kč.

Musím také říci, že tři čtvrtě roku před tím, než jsem si koupil byt, tak jsem měl nápad, že zaplatím zálohu 800 000 Kč a budu dva roky čekat, než se novostavba postaví a pak si vezmu teprve hypotéku. Můj poradce mi to přímo zakázal, že si nemůžu být jist, zda pak hypotéku dostanu a jaká bude situace na trhu, naštěstí jsem to neudělal, a že jsme vážně chtěl, a zpětně mohu říci, že jsem díky tomu ušetřil statisíce…

– Václav Š. (34 let)

Po konzultaci s námi bylo klientovi vysvětleno, že by mohl přijít během roku o práci, hypotéky by se mohly změnit sazby (a změnily o cca 0,7 %)

  • Nakonec si klient vybral jinou nemovitost, složil 10 % z svého (více než 500 000 Kč). A po našem doporučení si vybral instituci, kde jsme mu vyhádali 1,69% úrokovou sazbu s fixem 10 let !!!! Banka tenkrát nabízela 1,89 % na stejný fix.
  • Navíc jsme klientovi domluvili službu mimořádných splátek, zadarmo, která by ho jinak vyšla na 30 000 Kč.
  • Okamžitá úspora byla cca 50 000 Kč + rada „nad zlato“.
  • Dnes by klient musel ze svého dávat při stejných podmínkách 1 milion Kč a navíc by měl sazbu okolo 2,29 %.
  • Rovněž jsme za klienta řešili administrativní pochybení developera, a oběhávali to za něho.
  • Ušetřil 6 x půl dne z dovolené, kdy jsme vyřizovali věci za něho.